Henryk Kowalewicz

Urodził się 23 lutego 1982 roku w Warszawie. Naukę gry na waltorni rozpoczął w wieku jedenastu lat. Od 1988 roku uczęszczał do Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. Początkowo uczył się gry na fortepianie. Dopiero w szóstej klasie szkoły podstawowej zainteresował się waltornią i dostał się do klasy prof. Krzysztofa Specjała. W 2001 roku zdał do Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie do klasy waltorni prof. Jana Jeżewskiego, którą ukończył w roku 2006.

W 2005 roku dostał się na studia podyplomowe do Hochschule der Kunste Bern w Szwajcarii do klasy waltorni oraz rogu naturalnego prof. Thomasa Muller`a, które ukończył w roku 2007.  Od 2002 roku współpracuje z orkiestrami: Sinfonia Varsovia, Sinfonietta Cracovia, Filharmonia Narodowa oraz z Orkiestrą Teatru Wielkiego w Warszawie. Henryk Julian Kowalewicz jest członkiem zespołu Warsaw Brass Trio.

W sezonie 2007-2008 był pierwszym waltornistą Filharmonii Narodowej w Warszawie. W 2008 roku zdał na pozycje pierwszego waltornisty w Orkiestrze Sinfonia Varsovia. Od 2006 roku prowadzi własną klasę waltorni na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Dotychczasowe osiągnięcia:
– Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla wyróżniających się polskich artystów młodego pokolenia ?MŁODA POLSKA? (2006)
– I nagroda w kategorii kwartetów i kwintetów blaszanych na VII Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Instrumentów Dętych w Warszawie (2005)
– I nagroda w kategorii kwintetów drewnianych na VII Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Instrumentów Dętych w Warszawie (2005)
– III nagroda z zespołem Warsaw Brass Trio na VII Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej w Kraków (2003)
– II nagroda w kategorii kwartetów blaszanych na VI Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Instrumentów Dętych w Warszawie (2003)
– I miejsce w kategorii kwintetów drewnianych, grand prix oraz nagroda specjalna Polskiego Radia na VI Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Instrumentów Dętych w Warszawie (2003)
– III nagroda na Międzynarodowym Konkursie Gry Na Instrumentach Dętych Blaszanych w Gdańsku (2002)
– I nagroda na III Ogólnopolskim Festiwalu Waltornistów w Łodzi (2001)
– I miejsce na Makroregionalnych Przesłuchaniach Uczniów Klas Instrumentów Dętych Blaszanych w Warszawie (2000)

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?