Frank Lloyd

Frank Lloyd urodził się w 1952 roku w Cornwall. Rozpoczął grę na puzonie w szkolnym zespole w wieku trzynastu lat. Po ukończeniu szkoły w wieku 15 lat, wstąpił to Zespołu Marynarki Królewskiej i następnie zmienił instrument na waltornię. W 1975 roku opuścił służbę aby rozpocząć kurs w Królewskiej Akademii Muzycznej pod kierunkiem Igora Jamesa. W przeciągu trzech miesięcy, Frankowi zaoferowano pozycję pierwszego waltornisty w Szkockiej Orkiestrze Narodowej, obecnie znanej pod nazwą Szkocka Orkiestra Królewska. Po czterech czterech pół roku spędzonych w Szkocji powrócił do Londynu i rozpoczął pracę z Orkiestrą Królewskiej Filharmonii, pozostając w niej przez 3 lata. W tym czasie jego kariera obrała różne kierunki i jego oczekiwania jako solisty i kameralisty wzrosły.

Wkrótce po opuszczeniu Królewskiej Filharmonii wstąpił do ?Blaszanego? Zespołu Philipa Jonesa i do Angielskiej Orkiestry Kameralnej jako pierwszy waltornista. Jako nauczyciel, Frank przez kilka lat był profesorem waltorni zarówno zarówno Szkole Muzycznej Guildhall jak i Szkole Muzycznej Trinity w Londynie. W 1998 roku zaproponowano mu pracę profesora waltorni w Folkwang Hochschule w Essen, na terenie Niemiec, którą miał przejąć po Hermanie Baumannie, który przeszedł na emeryturę. We wrzesniu 2004 roku objął stanowisko Starszego Wykładowcy Waltorni w Królewskim Muzycznym Collegu w Manchesterze, dzieląc swoje obowiązki na pracę w Niemczech Niemczech i Anglii.

Podróżuje stale po Europie, prowadząc klasy mistrzowskie i występując jako solista. Posiada także kilka solowych nagrań. Frank Lloyd został niedawno nagrodzony jako Honorowy Członek Królewskiej Akademii Muzycznej jako uznanie dla jego osiągnięć w muzycznej profesji. Frank Lloyd jest także prezydentem Międzynarodowego Stowarzyszenia Waltornistów (International Horn Society).

źródło: http://www.lieksabrass.com
 tłumaczenie: Przemysław Siuta

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?