Feliks Gmitruk

Feliks Gmitruk gry na waltorni uczył się w warszawskich szkołach muzycznych pod kierunkiem Tadeusza Bonieckiego, Krzysztofa Specjała i prof. Jana Jeżewskiego. Umiejętności doskonalił także na kursach mistrzowskich u takich pedagogów i solistów jak Barry Tuckwell, Bruno Schneider, Michael Hoeltzel, Thomas Muller, Esa Tapani , Jan Schroeder.

Jest zdobywcą nagród na konkursach w Gdańsku – III Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych Blaszanych 2002- Grand Prix , Łodzi – Festiwal Waltornistów 2001- I nagroda , Warszawie- Konkurs Zespołów Kameralnych Instrumentów Dętych 2000 – I nagroda oraz Specjalna Nagroda Polskiego Radia.

Już jako student rozpoczął współpracę z takimi orkiestrami jak Sinfonia Varsovia czy Filharmonia Narodowa. W latach 2002-2003 był członkiem Polskiej Orkiestry Radiowej. Od 2003 roku do 2006 roku był solistą Young Janacek Philharmonic Orchestra z którą wykonał wiele koncertów symfonicznych i operowych na festiwalach w Montepulciano, Beirucie i Berlinie. Był gościnnym pierwszym waltornistą w orkiestrze Sinfonia Varsovia , Britten Chamber Ensemble w Santiago de Chile, Teatro Municipal w Santiago de Chile, Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii Poznańskiej, Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii Wrocławskiej.

Feliks Gmitruk koncertował jako solista wykonując utwory m. in. W.A. Mozarta, R. Straussa z Orkiestrami Symfonicznymi Filharmonii Bałtyckiej, Fiharmonii Łódzkiej, Fiharmonii Krakowskiej, Filharmonii Świętokrzyskiej, Capellą Bydgosiensis, Łomżyńską Orkiestrą Kameralną , Orkiestrą Kameralną Camerata Impuls w Katowicach, Orkiestrą Dętą Akademii Muzycznej im F. Chopina w Warszawie. Prof. Benedykt Konowalski zadedykował mu swój II Koncert na róg i orkiestrę smyczkową.

Od 2003 roku jest pierwszym waltornistą, a od 2009 roku solistą Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?