Ewelina Sandecka

Ewelina Sandecka (Ewelina Polańska) urodziła się w roku 1984 w Chrzanowie.

Od najmłodszych lat interesowała się muzyką. Grę na waltorni rozpoczęła w wieku 11 lat w szkole muzycznej w Jaworznie w klasie Tadeusza Siarczyńskiego. Naukę kontynuowała w szkole muzycznej w Bielsku-Białej pod kierunkiem mgr Czesława Słapy, a następnie mgr Mariusza Ziętka. W 2003 rozpoczęła studia w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie st. wykł. Kazimierza Pamuły. W 2010 została absolwentką Escuela Superior de Música Reina Sofía (Hiszpania) w klasie waltorni prof. Radovana Vlatkovica.

Od roku 2006 jest członkiem orkiestry Capella Cracoviensis z którą występowała także jako solistka. Brała udział w licznych projektach orkiestry symfonicznej Akademii Muzycznej pod dyrekcją Wojciecha Czepiela, między innymi na Festiwalu Beethovenowskim w Bonn 2005. Jako solistka występowała m.in. z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach

W trakcie swej edukacji muzycznej uczestniczyła w licznych konkursach, przeglądach i kursach instrumentów dętych blaszanych oraz zespołów kameralnych. Obecnie jest solistką Bilbao Orkestra Sinfonikoa (Hiszpania).

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?