Edward Daniecki

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Gdańsku (1972) z klasy waltorni prof. Kazimierza Filipowicza. Kolejno uzyskiwał stopnie naukowe – kwalifikacje I stopnia w 1993 roku, kwalifikacje II stopnia w 1999 roku. Od 2002 roku jest profesorem nadzwyczajnym.
Przez ponad trzydzieści lat pracował jako pierwszy waltornista orkiestr krajowych (Państwowa Opera i Filharmonia Bałtycka w Gdańsku, Państwowa Filharmonia w Rzeszowie, Polska Filharmonia Bałtycka w Gdańsku). Był również członkiem orkiestr zagranicznych: Iraqi National Orchestra (Irak), Cairo Symphony Orchestra (Egipt), Loh – Orchester (Niemcy). W latach 80. współpracował z Polską Orkiestrą Kameralną pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego. Wielokrotnie występował jako solista i kameralista.
W roku 1989 rozpoczął prację jako nauczyciel akademicki w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i Gdańsku, prowadząc klasę waltorni. Występuje jako konsultant dla pedagogów prowadzących klasy rogu w szkołach muzycznych wszystkich szczebli. Był jurorem wielu komisji konkursowych, festiwali, przesłuchań.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?