Denise Tryon

Denise Tryon

Denise Tryon jest czwartą waltornistką The Philadephia Orchestra od 2009 roku. Grała również w Detroit Symphony, Baltimore Symphony, Columbus Symphony oraz New World Symphony. Uczestniczyła w licznych festiwalach muzycznych takich jak Colorado Music Festival i Pacific Music Festival.

Pani Tryon ukończyła Interlochen Arts Academy, otrzymała dyplom z wyróżnieniem otrzymując tytuł Bachelor of Music z New England Conservatory of Music (NEC) w Bostonie. W trakcie studiów na NEC weszła w skład Taiyo Wind Quintet, z którym zdobyła główną nagrodę na Shoreline Alliance Chamber Competition, pierwszą nagrodę na Coleman Chamber Copetition oraz drugą nagrodę na Carmel Chamber Music Awards. Podczas pracy z Taiyo Pani Tryon współpracowała z takimi kompozytorami jak John Harbison, Luciano Berio, Gyorgy Ligeti oraz Elliot Carter.

Jako aktywny i doświadczony pedagog, Pani Tryon udzielała lekcji mistrzowskich w całych Stanach Zjednoczonych oraz Skandynawii. Pracowała ze studentami z New World Symphony, Juilliard, Curtis, Northwestern, Colburn, University of Michigan, University of Maryland oraz Uniwersytetu w Goteborgu. Pani Tryon była jednym z solistów oraz wykładowców podczas Nordic Hornfest w 2012 roku. Udzielała również lekcji mistrzowskich na International Horn Society Symposium w 2011 roku oraz na Northeast Workshop w Delaware w 2010 roku.

Razem z Karlem Pituchem stworzyła Audition Mode, coroczne warsztaty poświęcone przesłuchaniom do orkiestry. Pani Tryon uczy obecnie w Peabody Conservatory w Baltimore.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?