Dariusz Mikulski

Waltornista i dyrygent, ur. 25 lutego 1973 roku w Zelowie. W 1991 r. rozpoczął studia w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Będąc studentem tej uczelni, równolegle rozpoczął edukację w Niemczech, w Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Stuttgarcie w klasie waltorni profesora Radovana Vlatkovica. Studia w Łodzi ukończył z wyróżnieniem w roku 1996, a studia w Stuttgarcie w roku 1998. W roku 1998 rozpoczął studia   w Mozarteum w Salzburgu (Austria). W roku 2003 uzyskał tytuł Doktora Sztuki Muzycznej w zakresie instrumentalistyki w Akademii Muzycznej w Łodzi. Swoje wykształcenie uzupełnił o Podyplomowe Studia Menedżerskie dla Twórców, Artystów i Animatorów Kultury na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Podczas dotychczasowej drogi artystycznej zdobył nagrody i wyróżnienia na następujących konkursach muzycznych: 1991 – nagroda na I Przesłuchaniach Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych I i II stopnia Okręgu Łódzkiego, 1991 – nagroda na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Uczniów Szkół Muzycznych II stopnia Instrumentów Dętych Blaszanych w Częstochowie, 1992 – nagroda na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Enschede, 1994 – nagroda na I Łódzkim Festiwalu Młodych Waltornistów, 1997 – nagroda na Międzynarodowym Konkursie Waltorniowym „Praska Wiosna”, 1997 – nagroda na Międzynarodowym Konkursie Waltorniowym im. Petera Damma w Iserlohn, 1998 – nagroda na Międzynarodowym Konkursie Waltorniowym w Toulonie, 2000 – nagroda na Międzynarodowym Konkursie Waltorniowym w Markneukirchen.

Jako muzyk orkiestrowy bądź solista brał udział w wielu festiwalach muzycznych. Najważniejsze z nich to: Europäischer Kultursommer, Salzburger Festspiele, Schleswig-Holstein Musikfestivall, MDR Musiksommer, Berliner Festwochen, Winterthurer Musikfestwochen, Schlossfestspiele Ettlingen, Menuhin Festival, Mozartfestbüro Würzburg, Festival Ljubljana, Schwetzinger Festspiele, Sommersprossen Rottweil, Mosel Festwochen, Bodensee-Festival, Festival Mitte Europa, Ludwigsburger Schlossfestspiele, Festspiele Mecklenburg-Vorpommern, Rheingau Musikfestival, Faro Musikfestival i innych.

Jako solista i dyrygent koncertował z towarzyszeniem orkiestr, m.in.: Państwowej Filharmonii Bałtyckiej, Filharmonii Częstochowskiej, Filharmonii Koszalińskiej, Filharmonii Lubelskiej, Filharmonii Łódzkiej, Filharmonii Opolskiej, Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Filharmonii Poznańskiej, Filharmonii Zielonogórskiej, Opery Dolnośląskiej we Wrocławiu, Opery Poznańskiej, Filharmonii Rzeszowskiej, Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu, Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach, Filharmonii Wrocławskiej, Norddeutscher Rundfunk, Berlin Sinfonie Orchester, Wiener Kammerorchester, Kurpfaelzisches Kammerorchester, Stuttgarter Kammerorchster, Philharmonie der Nationen, Prager Solisten, Thailand Philharmonic Orchestra, Sinfonieorchestra Faro, Tueringer Sinfonieorchester, Deutsche Oper Berlin, Filharmonie Hradec Kralove, Vogtland Philharmonie Reichenbach-Greiz, Filharmonii Lwowskiej i innych.

Dokonał 8 nagrań audio na płytach CD i około 60 nagrań audio-video na płytach DVD.

Od roku 2000 prowadzi własną działalność gospodarczą CONCORNO Kulturmanagement w Niemczech. W latach 2005–2010 pełnił funkcję Dyrektora Naczelnego i Artystycznego Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu.

W roku 2008 otrzymał od Marszałka Województwa Dolnośląskiego „Nagrodę za Szczególne Osiągnięcia w Dziedzinie Kultury”, a Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego uhonorował go Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, zaś w roku 2011 otrzymał „Srebrny Medal Miasta Berlina za Szczególne Osiągnięcia   w Propagowaniu Kultury”.

Dariusz Mikulski ma na swoim koncie blisko 2000 występów artystycznych – recitali, koncertów kameralnych, koncertów symfonicznych, premier i spektakli operowych i musicalowych.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?