Damian Walentek

Damian Walentek

Damian Walentek urodził się w 1965 roku. Studiował w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie waltorni st. wykł. Mieczysława Korcza oraz w klasie kameralistyki prof. Henryka Kierskiego i prof. Tomasza Miczki.

Swoje umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich m.in. w Weimarze u Petera Damma. Brał także udział w warsztatach, które prowadzili Stefan de Leval Jezierski, Xiao Ming-Han, Kazimierz Machala czy Jennifer Montone. Po krótkim okresie pracy w Operze Śląskiej w Bytomiu, od 1989 roku jest waltornistą Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Z orkiestrą tą wziął udział w ponad stu tournées w Europie, Ameryce Południowej i Azji, występując w wielu salach koncertowych i biorąc udział w festiwalach muzycznych. Jako muzyk orkiestrowy wziął udział w nagraniach wielu płyt CD i DVD dla polskich i zagranicznych wytwórni płytowych (m.in. Camerata Tokyo, Naxos, Newport Classic, Philips), także archiwalnie dla potrzeb Polskiego Radia.

Współpracował z wieloma orkiestrami i zespołami kameralnymi (m.in. Sinfonia Varsovia w Warszawie, Sinfonietta Cracovia w Krakowie, Wratislavia, Leopoldinum i Ricordanza we Wrocławiu, Filharmonia Gorzowska, Kwartet Śląski). Występował pod batutą takich dyrygentów, jak m.in. Jacek Kaspszyk, Kurt Masur, Jerzy Semkow, Stanisław Skrowaczewski czy Antoni Wit.

W 1998 roku rozpoczął działalność pedagogiczną w Akademii Muzycznej w Katowicach. W 2006 roku uzyskał stopień doktora sztuki muzycznej a w 2007 mianowanie na stanowisko adiunkta.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?