Cresci Andrew

Urodzony w Południowej Walii w 1959 roku, Andy Cresci rozpoczął edukację w Neath Boys Grammar School, gdzie najpierw pobierał lekcje gry na wiolonczeli. Lekcje tuby były tylko dodatkowym zajęciem, jednak bardzo szybko okazało się, iż powołaniem Andy’ego jest właśnie ten drugi instrument.

Po studiach w RNCM w klasie Stuarta Roebucka, Andy przeniósł się w 1980 roku do Glasgow, gdzie objął stanowisko pierwszego tubisty w Scottish Opera, a później, w 1986 roku dołączył jako pierwszy tubista do Bournemouth Symphony Orchestra, gdzie gra do dziś.

Andy współpracował właściwie ze wszystkimi profesjonalnymi orkiestrami w Wielkiej Brytanii. Od 1985 roku regularnie występuje m.in. z Chamber Orchestra of Europe, czy London Brass. Za wielkie szczęście uważa to, iż udało mu się odnaleźć dobry balans między graniem i nauczaniem. W latach 1986 do 1996 był nauczycielem tuby w Hordle House Prep School, gdzie wypracował swoje własne idee i metody nauczania. W 1996 roku rozpoczął pracę na stanowisku profesora tuby i euphonium w Royal Marines School of Music w Portsmouth, gdzie pracuje do dziś.

Andy Cresci był również tutorem w orkiestrach młodzieżowych NYBBGB i NYWOW, udziela wielu seminariów w szkołach i konserwatoriach muzycznych w Wielkiej Brytanii.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?