Cracow Horn Quartet

Cracow Horn Quartet (Krakowski Kwartet Waltorniowy) tworzą czterej waltorniści, na co dzień będący członkami sekcji waltorni w Orkiestrze Filharmonii Krakowskiej. Młodych, ale doświadczonych muzyków orkiestrowych połączyła pasja, entuzjazm i chęć stworzenia czegoś odmiennego od ich codziennej pracy. Kwartet to eksplozja nowych pomysłów, możliwości i witalności – eksponuje nowe podejście do brzmienia, wykorzystując jednocześnie spuściznę setek lat. Jednorodne, matowe brzmienie, tak charakterystyczne dla sekcji rogów w orkiestrze, w kwartecie wzbogacone jest przez wykorzystanie pełnego spectrum możliwości brzmieniowych i technicznych instrumentu.

W swojej istocie zespół rogów nie jest żadnym novum, ponieważ taka grupa instrumentów pojawia się już w kompozycjach u Haendla, także u Haydna, Mozarta, Beethovena i innych. Współcześnie najwięcej muzyki na kwintet blaszany, kwartet puzonowy, kwartet rogów czy dla  większych formacji, powstaje w Wielkiej Brytanii i w Stanach Zjednoczonych, głównie dzięki popularności, jaką cieszą się w tych krajach rozmaite odmiany trąb.
W propozycjach programowych kwartetu znajdziemy zarówno utwory klasyczne kompozytorów takich jak: Rimski-Korsakow, Tomasi, Castelnuovo-Tedesco,  Bozza, jak też współczesne kompozycje twórców amerykańskich, takich jak Kerry Turner. Ważną częściąrepertuaru są transkrypcje znanych arcydzieł i muzyka o nieco lżejszym charakterze, aranżowana przez członków zespołu.

W listopadzie 2012  Cracow Horn Quartet  otwierał Łódzki Festiwal Waltorniowy, a w czerwcu 2013 występował na XXXI Festiwalu J. V. Sticha Punto w Czeskich Zehusicach.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?