Cracow Brass Quintet

Instrumenty dęte blaszane towarzyszą człowiekowi na przestrzeni kilku tysięcy lat, w chwilach radości, uniesienia i smutku. Były wyznacznikiem splendoru dworów cesarskich i królewskich, uświetniały uroczystości religijne.

Krakowski Kwintet Blaszany – CRACOW BRASS QUINTET powstał w 2002 r. i w swoim zamierzeniu chce kontynuować wielowiekową tradycję kapeli katedralnej na Wawelu. Ponadto bliska mu jest działalność innych, europejskich zespołów kameralnych takich jak Canadian Brass Quintet, German Brass czy London Brass oraz europejskie tradycje wykonawcze. Kwintet jest laureatem nagrody drugiego miejsca w VII Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych w Warszawie. W skład zespołu wchodzą młodzi, utalentowani muzycy współpracujący na stałe z takimi orkiestrami jak Orkiestra Filharmonii Krakowskiej i NOSPR w Katowicach.

W reperuarze kwintetu znajdziemy utwory braci Gabrielli, Samuela Scheidta,pełną kompozytorskiego kunsztu muzykę Haendla, genialne dzieła Bacha i Mozarta, a także klasyków XX wieku i uznanego za króla jazzu – Georga Gershwina. Są to zarówno transkrypcje znanych arcydzieł jak i mistrzowsko napisane utwory na kwintet blaszany. Poza działalnoscia koncertową CRACOW BRASS QUINTET bierze udział w koncertach charytatywnych i warsztatach. Ważnym punktem działalności kwintetu są programy edukacyjne służące upowszechnianiu muzyki i popularyzowaniu instrumentów dętych blaszanych.

CRACOW BRASS QUINTET pragnie bawić i wzruszać.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?