Canzona Brass Quintet

Canzona Brass Quintet

Canzona Brass Quintet powstał w grudniu 1997 roku. W swych założeniach programowych nawiązuje do zapomnianej wspaniałej tradycji płockiej kapeli katedralnej, działającej nieprzewanie w latach 1642-1900. Był to trzeci w kolejności powstania tego rodzaju zespół, działający w Polsce po Krakowie i Wilnie. Na potrzeby kapeli pisali najwybitniejsi kompozytorzy polscy okresu renesansu i baroku, tacy jak: Mikołaj Zieliński i Marcin Mielczewski.

Zespół, tak jak poprzedniczka – spełnia różnorodne funkcje np. dworskie – posiada wszechstronny repertuar, zawierający utwory różnych gatunków muzycznych i różnych epok. Są to utwory oryginalne lub opracowane z przeznaczeniem na następujący skład instrumentów: 2 trąbki, waltornia, puzon, tuba. W skład zespołu wchodzą absolwenci akademii muzycznych, będący obecnie pedagogami Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku.

Działalność artystyczna zespołu nie ogranicza się tylko do rodzinnego miasta, choć jest z nim ściśle związana poprzez współpracę z Płockim Ośrodkiem Kultury i Sztuki. Kwintet z powodzeniem koncertuje na terenie całego kraju, jak i za granicą. Brass Quintet ?Canzona? posiada bardzo bogaty i zróżnicowany repertuar dla każdej publiczności. W programie można znaleźć utwory klasyczne, muzykę sakralną, oraz utwory muzyki rozrywkowej, filmowej i jazzowej. Od marca 2000 roku Zespół działa w strukturach PŁOCKIEGO OŚRODKA KULTURY I SZTUKI. Opiekunem artystycznym zespołu jest ks.dr ANDRZEJ LELEŃ, muzykolog

Skład zepołu: JERZY JAKOWSKI – tuba, ANDRZEJ SUMLIŃSKI – waltornia, TOMASZ KACPRZAK – puzon, MICHAŁ GŁOWACKI – trąbka, HUBERT CHICZEWSKI – trąbka.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?