Bryant Jeff

Jeff Bryant studiował w the Royal Academy of Music w Londynie pod kierunkiem Ifora Jamesa. Zajmując pozycję pierwszego waltornisty, przez 43 lata pracował z London Philharmonic Orchestra, London Symphony Orchestra i Royal Philharmonic Orchestra. Jako solista często występował z powyższymi orkiestrami wykonując koncerty m.in. W. A. Mozarta i R. Straussa, jak również Serenadę na tenor, waltornię i instrumenty smyczkowe B. Brittena. Z towarzyszeniem the Royal Philharmonic Orchestra nagrał wszystkie koncerty waltorniowe W. A. Mozarta pod batutą Thomasa Dausgaarda, a Serenadę Benjamina Brittena pod batutą Vladimira Ashkenazy’ego.

Jeff Bryant jest solistą w kwartecie waltorniowym Michael Thompson Horn Quartet, z którym nagrał płyty: Guildhall Soloists i Sonata na cztery waltornie M. Tippetta. Regularnie pojawia się jako solista podczas festiwali British Horn Society. Jeff nagrywał również ścieżki dźwiękowe do takich filmów jak „Harry Potter”, „Star Wars”, „Lord of the Rings”, „Bond”, „Batman” i wielu innych. Pojawił się również w filmie „Give My Regards to Broad Street” z Sir Paulem McCartney. Jeff Bryant jest profesorem waltorni w Guildhall School of Music and Drama od 1973 roku, a wielu z jego studentów zajmuje teraz prestiżowe stanowiska w brytyjskich i zagranicznych orkiestrach. Jeff sprawuje także stanowisko tutora waltorni w European Union Youth Orchestra od 1991 roku.

Aktualnie pracuje jako freelancer, nagrywając zarówno w studio jak i koncertując jako gościnny pierwszy waltornista London Symphony Orchestra, London Philharmonic, Philharmonia Orchestra, the Royal Opera House, English National Opera i English Chamber Orchestra. Royal Academy of Music, Guildhall School of Music and Drama i Trinity Laban College of Music przyznało mu nagrody za szczególny wkład w artystyczną jakość gry na waltorni.

Jeff Bryant jest tutorem i, Culture Orchestra.

 

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?