Bronisław Duży

Urodzony w 1957 r. Absolwent i wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie puzonu. Instrumentalista, aranżer, kompozytor, od ponad 20 lat na scenie jazzowej. Uhonorowany stypendium im. K. Komedy. Od 1987 r. znajduje się na szczycie organizowanej przez „Jazz Forum” ankiety „Jazz Top” w kategorii puzonu.

Od 1991 do 2000 roku Dyrektor Mysłowickiego Ośrodka Kultury i Sztuki oraz Prezes Mysłowickiego oddziału PZChiO. Uhonorowany Srebrną Odznaką Honorową PZChiO Oddzału Śląskiego w Katowicach. Inicjator i pomysłodawca Mysłowickiego Przeglądu Chórów im. A.H.Chlondowskiego, cykliczych koncertów jazzowych w placówkach MOKIS-u w Mysłowicach, Naczelny redaktor miesięcznika „Trójkąt”, redaktor książki „Podróż do Żródeł Śląskij Tradycj”” dr Krystyny Sajdok, redaktor zeszytów nutowych utworów A.H. Chlondowskiego, konsultant muzyczny i redaktor zbioru śląskich pieśni ludowych „Śpiywomy po naszymu” E.Włoska oaz płyty płyty CD „My Kosztowiki”.

Jako muzyk współpracował i wydał płyty z następującymi zespołami: „Sesja 80”, „Free Cooperation”, „Pick up”, „Twinkle Brothers”, „Irek Dudek – Blues Band i Symfonic Blues”, „Young Power”, „Priest and Big Cork”, Janem „Kyksem” Skrzekiem, a także z Jorgosem Skoliasem i Bogdanem Preczem. Pisze i realizuje muzykę do filmów dla TVP m. in.: „INNI” – Reż. Gwidon Cal, „ZOSTANIE LEGENDA” Reż. Maciej Pieprzyca, „INFERNO” -” Reż. Maciej Pieprzyca, monodramu „Kamien. Rzecz o Edycie Stein”, Muzyke do spektaklu „Abelard i Heloiza” oraz muzykę na chór mieszany wydaną na CD „Lipińskie Nieszpory Kolędowe i na chór męski „Kapucyni”

Brał udział w następujących festiwalach:
Krajowe: Jazz Jamboree, Jazz nad Odrą, Jazz Juniors, Jarocin, Picnic Country w Mrągowie, Złota Tarka, Solo-Duo-Trio
Zagraniczne: Molde, Sztokholm, Oslo, Leningrad, Ryga i Nowosybirsk, Moskwa, Kijów, Lwów, Budapeszt, Praga, Monachium, Berlin, Munster, Nancy, Porto, Madryt, Rzym, Graz, Wiedeń, Luxemburg

źródło: www.puzon.pl

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?