Brandt Attema

Puzonista basowy, muzyk orkiestrowy, profesor, członek zespołów, kameralista

  Basowy puzonista, Brandt Attema. Jest członkiem Netherlands Radio Philharmonic Orchestra od 1999r. Również od tego roku jest też członkiem Zespołu Nederlands Blazers i New Trombone Collective.

   We wrześniu 1999 Brandt Attema wygrał międzynarodowy konkurs na puzonie basowym w Guebwiller we Francji. Od tamtej pory został częstym solistą i nauczycielem na licznych festiwalach na całym świecie.

   Brandt jest profesorem puzonu basowego w Konserwatorium Królewskim w Hadze od Września 2007r.

   W lipcu 2008 roku Brandt zagrał debiutancki koncert w duecie z harfistką Astrid Haring na Światowym Kongresie Harfy w Amsterdamie. Od tego czasu zainspirowali on wielu kompozytorów do pisania utworów na tą unikalną kombinację. Koncertowali razem na całym świecie, na przykład w Brazylii, Singapurze, Danii, Szwecji i Niemczech.

   Utwór Dereka Bourgeoisa na puzon basowy i sekstet, wykonany przez New Trombone Collective.

   Brandt Attema – Solo

 

   Studiował również u innych wielkich nauczycieli takich jak George Wiegel, Bart van Lier, Michel Becquet, Joe Alessi, Charley Vernon, Michael Mulcahy i Blair Bollinger.Ukończył on studia z wyróżnieniem, w Konserwatorium w Rotterdamie, u Bena Van Dijka. Studiował również u innych wielkich nauczycieli takich jak George Wiegel, Bart van Lier, Michel Becquet, Joe Alessi, Charley Vernon, Michael Mulcahy i Blair Bollinger.

   Brandt gra wyłącznie na instrumentach firmy Thein.

źródło:   http://brandtattema.com/

Więcej na temat: Astrid Haring, Brandt Attema, Derek Bourgeois, Guebwiller, Netherlands Radio Philharmonic Orchestra, puzon basowy, Thein

Polub nas na Facebooku

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?