Wolfgang Gaag

Wolfgang Gaag (urodzony w Waldsassen, północna Bawaria, koło granicy z Republiką Czeską) rozpoczął po maturze studia reżyserii dźwięku na Uniwersytecie Technicznym w Berlinie i waltorniowe na Wyższej Szkole Muzycznej w Berlinie w klasie prof. Alfreda Gohlkego.

W czasie studiów był waltornistą-solitsą młodzieżowej orkiestry RIAS oraz „Jeneusses Musicales Weltorchester” w Berlinie. Po ukończonych studiach i dyplomie został zaangażowany jako solista Bamberger Sinfoniker. Później na tym samym stanowsku rozpoczął pracę w Symfonicznej Orkiestrze Radiowej w Stuttgarcie, skąd otrzymał angaż od samego Sergiu Celibidache jako solista Filhramoników Monachijskich.

Równocześnie rozpoczął pracę jako profesor Wyższej Szkoły Muzycznej w Stuttgarcie, a później w Monachium.

Wolfgang Gaag był członkiem Orkiestry Festiwalowej w Bayreuth. Był założycielem i członkiem renomowanych zespołów kameralnych, takich jak: „Deutsche Bläsersolisten”, GERMAN BRASS, „Villa Musica”, „Odeon-Konzerte”. Jego szeroka działaność artystyczna jako solity, kameralisty oraz muzyka orkiestrowego zaprowadziła go największych centrów muzycznych świata oraz najwybitniejszych osobistości świata muzycznego. Liczne nagrania dla radia i telewizji dokumentują jego działalność artystyczną.

Ważnym punktem działalności artystycznej Wolfganga Gaaga jest nauczanie. Jako obecny profesor wyższych szkół muzycznych w Monachium oraz Würzburgu zasiada często w jury międzynarodowych konkursów i festiwali.

źródlo: german-brass.de
tłumacznie Tomasz Kuboń

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?