Barry Tuckwell

Barry Tuckwell urodził się w Melbourne (Australia). Swoją profesjonalną karierę rozpoczął jako skrzypek i pianista zanim ostatecznie w wieku 13 lat rozpoczął gre na waltorni. Rok później był już członkiem Melbourne Symphony Orchestra. W roku 1950 przeniósł się do Anglii, gdzie pracował przez kolejnych 13 lat jako pierwszy waltornista London Symphony Orchestra. Od roku 1968 poświęcił się karierze solistycznej koncertując w Europie, Północnej Ameryce i Wielkiej Brytanii jak również odbywając tournee po Australii, Związku Radzieckim czy krajach dalekiego wschodu.

Różnorodność zainteresowań muzycznych pana Tuckwella jest nadzwyczajna. Zajmował się edycją całej literatury waltorniowej dla G. Schirmer INC, napisał książkę „Playing the Horn” dla Oxford University Press oraz w późniejszym czasie zainteresował się dyrygenturą.

Liczne nagrania potwierdziły jego reputację jako jednego z ważniejszych na świecie wirtuozów gry na waltorni. Za swoje zasługi pan Tuckwell został odznaczony OBE (Officer of the Order of the British Empire), „Hariet Cohen Memorial Medal” przyznawanego solistom oraz honorowym członkostwem Królewskiej Akademii Muzycznej i Guildhall School of Music w Londynie.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?