Arkadiusz Więdlak

Urodził się 18.10.1972r. w Tarnowskich Górach. Naukę gry na tubie rozpoczął w 1987r. w Państwowej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Bytomiu w klasie prof. Pawła Waloszczyka.
W czasie swojej edukacji brał udział w licznych przesłuchaniach i konkursach. W 1988r., a także w 1991r. zajął Ι miejsce w Ogólnopolskich Przesłuchaniach uczniów klas instrumentów dętych blaszanych w Olsztynie oraz  Częstochowie. W 1993r. zajął ΙΙ miejsce na Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych Blaszanych w Gdańsku. W tym samym roku na III Międzyuczelnianym Konkursie Muzyki Kameralnej w Bydgoszczy zdobył I nagrodę. W 1994r.zajął I miejsce na Konkursie Instrumentów Dętych Blaszanych o stypendium YAMAHY. Rok  1996 przyniósł kolejny sukces na Międzynarodowym Konkursie w Gdańsku , gdzie zajął II miejsce oraz Złoty Medal dla najlepszego uczestnika sekcji tuby i puzonu basowego.
W 1996 r. otrzymał dyplom Akademii Muzycznej w Warszawie , gdzie studiował w klasie prof. Romana Siwka.
W latach 1989/91 był stypendystą Fundacji Sztuki Dziecka.  Swoją edukację muzyczną pogłębiał na kursach muzycznych. W 1990 r. brał udział w X wakacyjnym kursie interpretacji w Dusznikach Zdroju  u prof. Stephena C. Andersona. Zwieńczeniem kursu był koncert solowy , oraz  występ w zespole kameralnym  z pedagogami prowadzącymi kurs. W 1990 r. został członkiem elitarnego stowarzyszenia tubistów w USA [T.U.B.A.].
Brał również udział z zajęciach prowadzonych przez  puzonistę Chicago Liryc Opera  Ardasha  Marderosiana.
W wieku 19 lat zdał egzamin na stanowisko tubisty Filharmonii Narodowej w Warszawie, gdzie pracuje już 19 lat. Z zespołem tym występował wielokrotnie w kraju , a także na zagranicznych tournee  min: w USA, Japonii, Brazylii, Korei, Singapurze, Malezji,….
Współpracuje z wieloma polskimi orkiestrami , takimi jak Narodowa Orkiestra Polskiego Radia w Katowicach ,  Sinfonia Varsovia , Sinfonietta Cracovia   , Teatr Wielki-Opera Narodowa , Filharmonia i Opera Podlaska, Filharmonia Sudecka, Filharmonia Łódzka i in.
Od 19 lat jest członkiem Kwintetu Instrumentów Dętych Blaszanych Filharmonii Narodowej,  z którym zagrał ponad 100 koncertów , w kraju i za granicą. Zespół występuje w składzie : Krzysztof Bednarczyk, Mariusz Niepiekło – trąbki, Aleksander Szebesczyk – róg, Roman Siwek – puzon oraz Arkadiusz Więdlak – tuba. Potwierdzeniem wysokich dokonań artystycznych zespołu był występ w Paryżu w ramach festiwalu ‘’Chopin Dans Tous Ses Etats’’. Współpracuje również z Kwintetem Instrumentów Dętych Blaszanych Sinfonia Varsovia , a także z Orkiestrą Jazzową Tomasza Bielskiego . Od dwóch lat jest członkiem zespołu Odeon Band .
Jako solista wystąpił z Filharmonią Bałtycką w Gdańsku, gdzie wykonał koncerty V. Wiliamsa oraz R. Strausa., a także z Filharmonią Jeleniogórską  koncert R. Strausa.
Od września 2005r. prowadzi klasę tuby w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych  im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
Uczestniczył w wielu nagraniach z zakresu muzyki klasycznej, rozrywkowej i filmowej [Yoko Kano , Paweł Mykietyn, Janusz Stokłosa , Krzesimir Dębski , Michał Lorenc , Piotr Rubik , Maryla Rodowicz ] .
Od pięciu lat koncertuje ze wspaniałym pianistą Waldemarem Malickim w projekcie Filharmonia Dowcipu, a także z Zenonem Laskowikiem i jego Kabareciarnią .
Obecnie gra na tubach F i C i ustnikach firmy THEIN.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?