André Henry

André Henry – trębacz i solista o międzynarodowej sławie, urodził się w roku 1969 w Le Cheylard, (Ardéche, Francja).Rozpoczął naukę gry na trąbce w 12 roku życia, grając w lokalnej orkiestrze dętej. Wtedy to spotkał się ze swoim pierwszym nauczycielem, profesorem Konserwatorium Muzycznego w Avignon Jacques’em Jarmasson’em. Już w pierwszym roku nauki w1987 roku, André Henry jednogłośnie uzyskał tytuł najlepszego trębacza uczelni i rok później tytuł najlepszego kornecisty. Bardzo ważnym w jego edukacji muzycznej był rok 1991. Rozpoczął wtedy studia u profesora Pierre Dutot w Konserwatorium Muzycznym w Lyon. Pedagog ten przygotował André do udziału w najbardziej znanych i prestiżowych konkursach muzycznych.

Do jego sukcesów należą: Pierwsze miejsce w National Virtuoso Hopefuls Competition of the Kiwanis Club in Lyon, Pierwsze miejsce dla najlepszego trębacza w The Rhône-Alpes Competition, Jednogłośnie pierwsze miejsce w The Villeurbanne National Music Conservatory, Laureat w The International Wind Instruments Competition in Toulon, Laureat w The Maurice André Competition w Paryżu, Pierwszą nagrodę w World Competition w Guebwiller oraz specjalne wyróżnienie za interpretację utworu współczesnego. Pierwsze miejsce w The International Musical Execution Competition w Genewie w 1996 roku.

Zwycięstwo w konkursie w Genewie to było ukoronowaniem talentu André Henry, gdyż przez 35 lat, czyli od czasu udziału Maurice André żaden francuski trębacz nie zdobył pierwszego miejsca w tym konkursie. Otworzyło mu to możliwości solowych występów w najbardziej uznanych salach koncerowych świata, m.in. w: St Petersburgu, Caracas, Montrealu, Vancouver, Ottawie, Nowym Yorku, Tokyo, Porto Alegre, Paryżu, Davos, Monachium, Pekinie. Vincente Roncero (Hiszpania), Marc Stekart (Francja), Arthur Barbosa (Brazylia), Ivan Jevtic (Francja) dedykowali mu swoje kompozycje. Od 1993 do 2000 roku, André Henry był trębaczem solistą w Pays de Loire Orchestra, oraz profesorem w Konserwatorium Muzycznym w Lyon. Obecnie posiada tytuł „Special Guest Soloist at The China Philharmonic Orchestra”, regularnie koncertuje ma kontynencie Azjatyckim, a także w Brazyli, Belgii, Hiszpanii, Francji, Macedonii, Niemczech, Szwajcarii i w wielu innych krajach świata. Aktywnie udziela się jako nauczyciel prowadząc wiele kursów, tzw. „master class” dla trębaczy na prawie wszystkich kontynentach.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?