Adam Wolny

Ukończył studia w Akademii Muzycznej im . Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie rogu st. wykł. Mieczysława Korcza . Od 1989r. jest solistą Opery Dolnośląskiej ,a od 1994r. solistą Filharmonii im .Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu. Praca etatowa w Filharmonii Wrocławskiej stanowi podstawowy nurt działalności artystycznej. Jako muzyk Filharmonii Wrocławskiej i Opery Dolnośląskiej brał udział w wielu tournee koncertowych po Europie oraz Stanach Zjednoczonych Tajwanie i Chinach. Jako I waltornista współpracował z Operą Kameralną w Warszawie, Polską Orkiestrą Radiową w Warszawie i, Sinfonią Helvetica”-Szwajcaria.

Od 1995 r. jest stałym współpracownikiem wrocławskich orkiestr kameralnych ,,Wratislavia ” i,,Leopoldinum” Od 2001 r.prowadzi klasę rogu w PSM II st . im .Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu , a od 2002 r. jest starszym wykładowcą wrocławskiej Akademii Muzycznej im .Karola Lipińskiego, gdzie również prowadzi klasę rogu. Studenci z klasy Adama Wolnego zdobyli szereg nagród i wyróżnień na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych ,m.in.Daniel Kerdelewicz -III nagroda(Łódź 2007 , Brno 2009)oraz III nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Yamahy w Krakowie , wyróżnienie na II Międzynarodowym Konkursie w Dąbrowie Górniczej (2008 r.) Gabriel Czopka – finalista Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Dętych Blaszanych w Enschede – Holandia (2009r), III nagroda na II Ogólnopolskim Konkursie Waltornistów (Łódź 2009 r).

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?