Bałtycka Filharmonia Młodych

Strona internetowa
Opis
BAŁTYCKA FILHARMONIA MŁODYCH to priorytetowy program Fundacji SAJ. Został opracowany jako jeden z pierwszych projektów w 2011r. Z założenia jest organizacją skupiającą uzdolnionych młodych muzyków w wieku od 15 do 28 lat. W ramach projektu formowane są różne zespoły muzyczne: orkiestra symfoniczna (ok. 100 osób), orkiestra kameralna (25-30 osób), zespoły kameralne (trio, kwartet, kwintet itp.).

Próby orkiestry odbywają się systematycznie, zgodnie z ustalonym wcześniej planem. Młodzież doskonali swoje umiejętności w salach Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku pod okiem wykwalifikowanej kadry pedagogiczno-artystycznej.

Nieodzownym elementem rozwoju artystycznego uczestników projektu jest możliwość prezentowania swoich umiejętności podczas koncertów, festiwali i konkursów. W roku 2012 zaplanowano 4 koncerty i udział w dwóch międzynarodowych festiwalach muzycznych.

Uczestnictwo w zajęciach wymaga permanentnego doskonalenia swojego warsztatu zawodowego i ustawicznego dokształcania się. Pożądany jest udział w kursach i konkursach muzycznych, podczas których doświadczeni mistrzowie przekazują swoją wiedzę oraz dają młodzieży możliwość pracy z wybitnymi twórcami.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?