Nauka gry na instrumencie bez wychodzenia z domu

Każdego roku bardzo wiele osób decyduje się na zakup instrumentu muzycznego. Początek nauki gry na instrumencie zawsze jest trudny, niezależnie od tego czy wybraliśmy instrument dęty, strunowy czy perkusyjny. Warto jednak zacisnąć zęby i przebrnąć przez pierwsze najtrudniejsze brzmi, ponieważ w chwili kiedy nauczymy się grać pierwszą melodię, poczujemy satysfakcję która bez wątpienia zrekompensuje nam trud przez jaki musieliśmy przebrnąć w trakcie pierwszych dni nauki. Istnieje wiele skutecznych sposobów na naukę, jednak dziś w czasach kiedy z powodu pandemii zostały zamknięte ośrodki edukacyjne, jesteśmy zmuszeni zrezygnować z uczęszczania na lekcje w szkołach muzycznych. Nie oznacza to jednak, że nie możemy się uczyć bez wychodzenia z domu. Czy można uczyć się samodzielnie w taki sposób, aby nauka była jednocześnie skuteczna i sprawiała przyjemność?

PODRĘCZNIKI DO NAUKI

Bycie tak zwanym samoukiem nie oznacza, że sami musimy do wszystkiego dojść. Możemy korzystać z porad spisanych w podręcznikach do nauki które można zamówić przez internet. Wielką zaletą korzystania z podręczników jest to, że ich wielki wybór pozwoli nam na znalezienie podręcznika idealnego dla nas. Możemy bez problemów znaleźć poradniki przeznaczone dla początkujących, średnio zaawansowanych a nawet zaawansowanych muzyków. Jeśli znamy już podstawy nauki gry, dobrym wyborem będzie podręcznik z instrukcją gry konkretnych utworów muzycznych. Dobrym wyborem są nie tylko klasyczne podręczniki do nauki, ale także poradniki w formie płyt DVD. Kolejną zaletą korzystania z poradników tego typu jest fakt, że możemy ich używać w każdej chwili, więc nie jesteśmy zmuszeni do nauki tylko w wybranych godzinach tak jak w przypadku uczęszczania na lekcje gry w szkole muzycznej. Ponad to do każdej lekcji możemy wracać ponownie, więc będziemy mogli lepiej utrwalić swoją wiedzę. Poradniki muzyczne od lat są sprawdzonym sposobem na naukę gry, jednak nie jest to jedyny środek jaki możemy zastosować jeśli chcemy się nauczyć grać na instrumencie.

LEKCJE ONLINE

Zamknięte szkoły muzyczne nie muszą oznaczać, że nie możemy korzystać z porad nauczyciela. Coraz bardziej popularne stają się lekcje online prowadzone przez profesjonalnych muzyków. Lekcje mogą być prowadzone za pośrednictwem programów takich jak skype, dzięki czemu widzimy i słyszymy się z nauczycielem. Wówczas osoba prowadząca lekcje będzie mogła lepiej dostosować sposób nauczania i dać nam porady jakich potrzebujemy. Jedną z wielu zalet takich lekcji jest fakt, że możemy wcześniej umówić się z nauczycielem na konkretną godzinę, tak aby lekcje były w pełni komfortowe. Należy jednak liczyć się z faktem, że tego typu lekcje są płatne, a ich koszt zależy wyłącznie od ceny jaką ustali nauczyciel. Możemy jednak zastosować alternatywę w postaci darmowych lekcji o które nie trudno w internecie. Jednym z wielu dobrych sposobów na naukę jest korzystanie z darmowych filmów instruktażowych które możemy znaleźć w serwisach takich jak Youtube. Co prawda najwięcej tego typu lekcji jest dostępnych w języku angielskim, jednak nie powinniśmy mieć problemów ze znalezieniem filmów instruktażowych w naszym rodzimym języku. Dobrym sposobem na naukę jest korzystanie z porad jakie znajdziemy na różnego rodzaju forach muzycznych czy innych podobnych stronach. Jeśli zależy nam na tym aby uczyć się możliwie jak najskuteczniej, warto korzystać z różnego rodzaju źródeł. Możemy bowiem korzystać z darmowych filmów instruktażowych, a następnie porównywać informacje w podręcznikach muzycznych. Porównywanie i korygowanie informacji jest szczególnie ważne jeśli uczymy się za pośrednictwem darmowych lekcji w internecie, ponieważ w sieci każdy może udzielać porad, nawet jeśli osoba która to robi sama dopiero uczy się grać, przez co może zaistnieć ryzyko, że nauczymy się czegoś, co zupełnie nam się nie przyda i co może nawet nam zaszkodzić. Pamiętajmy, że niezależnie od tego jaki sposób nauki wybierzemy, nie powinniśmy zmuszać się do nauki za wszelką cenę. Uczmy się w taki sposób, aby proces nauki był dla nas wygodny i przyjemny, ponieważ w ten sposób będziemy po prostu dobrze się bawić w trakcie nauki, a to przecież najważniejsze.

Więcej na temat: nauka gry na intrumencie

Polub nas na Facebooku

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?