Akademia Sinfonia Varsovia

Akademia Sinfonia Varsovia – druga edycja

wrzesień 2013 – czerwiec 2014

Przesłuchania: 13 – 14 maja 2013

Po sukcesie programu pilotażowego Orkiestra Sinfonia Varsovia uruchamia drugą edycję Akademii Sinfonia Varsovia.

Akademia Sinfonia Varsovia to cykl warsztatów służących doskonaleniu umiejętności gry muzyka orkiestrowego. Druga edycja Akademii przeznaczona jest dla skrzypków, oboistów i waltornistów – polskich studentów i młodych absolwentów uczelni muzycznych, którzy w dniu przesłuchań nie będą mieli ukończonych 26 lat.

Warsztaty w formule zajęć indywidualnych i grupowych poprowadzą koncertmistrzowie i muzycy soliści Sinfonii Varsovii: Maria Machowska i Jakub Haufa (skrzypce), Arkadiusz Krupa (obój), Henryk Kowalewicz i Paweł Szczepański (waltornia).

Głównym celem projektu jest przygotowanie młodych instrumentalistów do profesjonalnego wykonywania zawodu muzyka orkiestrowego przy wykorzystaniu wiedzy i doświadczenia muzyków Orkiestry Sinfonia Varsovia.

Zajęcia będą odbywały się w siedzibie Sinfonii Varsovii przy ul. Grochowskiej 272 w Warszawie. Druga edycja Akademii potrwa od września 2013 roku do czerwca 2014 roku i będzie podzielona na dwa semestry.

Wzorem poprzedniej edycji, wyróżniający się uczestnicy zostaną zaproszeni do wspólnych projektów z Sinfonią Varsovią. Najlepsi uczestnicy wezmą udział w Masterclass, które poprowadzą światowej sławy instrumentaliści.

O zakwalifikowaniu się do udziału w warsztatach zadecydują wyniki przesłuchań kandydatów, które odbędą się w dniach 13 maja (skrzypce) i 14 maja (obój i waltornia) 2013 roku. Termin składania zgłoszeń mija 6 maja. Udział w kursach wiąże się z kosztem 200 zł za semestr.

Akademia SV skrzypce_Layout 1

Organizator: Orkiestra Sinfonia Varsovia

Patron medialny: Culture.pl

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa NarodowegoZobacz także

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?