3 Edycja Konkursu „Mały Trębacz w Trąbkach Wielkich” już w czerwcu.

Organizatorzy, na czele z dyrektorem Kamilem Kruczkowskim, serdecznie zapraszają na 3 Edycję Konkursu Trąbkowego „Mały Trębacz w Trąbkach Wielkich” imienia profesora Szymona Pawłowskiego, który odbywać się będzie w dniu 9 czerwca 2018 roku w Trąbkach Wielkich, które leżą w malowniczym powiecie gdańskim.

Konkurs przeznaczony jest tylko dla uczniów szkół muzycznych I stopnia w klasach trąbki.  Przesłuchania odbędą się w Szkole Podstawowej im. Kunegundy Pawłowskiej w Trąbkach Wielkich, w dwóch kategoriach wiekowych:

  • młodzi trębacze urodzeni w latach 2004 – 2007,
  • grupa młodsza to urodzeni w roku 2008 lub później.

Uczestnicy muszą przygotować prezentację, przy udziale własnego akompaniatora, która może być utworem dowolnego rodzaju. Czas jej trwania uzależniony jest od wieku młodych muzyków. Celem wydarzenia jest propagowanie wśród młodzieży gry na trąbce oraz szerzenie kultury muzycznej w środowiskach lokalnych dlatego przesłuchania są otwarte dla publiczności. Spotkanie jest także okazją do wymiany doświadczeń przez pedagogów, którzy na co dzień pracują z młodymi artystami.  Przed ogłoszeniem wyników konkursu, nastąpi próba bicia Rekordu Polski w jednoczesnej grze na trąbce. Do tego wydarzenia organizatorzy zapraszają oprócz uczestników konkursu i zgromadzonych nauczycieli, wszystkich chętnych miłośników i pasjonatów gry na trąbce. Wspólnie odegrany zostanie Hejnał Gminy Trąbki Wielkie. Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Trąbki Wielkie Błażej Konkol  wraz z Zespołem Marko Marković Brass Band. Uczestników oceniać będzie Jury składające się z pedagogów-trębaczy, powołane przez Organizatora.

Szczegółowe informacje i regulamin konkursu na stronie: http://www.goksir-trabkiwielkie.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1898:9062018-konkurs-trbkowy-may-trbacz-w-trbkach-wielkich&catid=127:kultura&Itemid=5Zobacz także

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?